Wizyta w Gospodarstwie Ekologicznym

W czwartek 24 maja odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego „Ekostyl” w Biadaczu k. Kluczborka. Gospodarstwo jest prowadzone przez Iwonę i Janusza Ślicznych.

Na wycieczce dzieci mogły zobaczyć konia, kozy i kaczki. Co więcej – do kózek mogły wejść, pogłaskać, karmić je, a nawet spróbować dojenia. Przedszkolaki odbyły również zajęcia pt.: „Od ziarenka do bochenka”, na których właścicielka gospodarstwa pokazała jak powstaje chleb. Uczestnicy zajęć mogli wziąć do ręki ciasto, uformować kształt bułeczki i położyć ją na blachę, po czym pani Iwona włożyła ją do wielkiego pieca. Ponadto prowadząca pokazała dzieciom ziarenka różnych zbóż oraz proces powstawania mąki. Każde dziecko mogło własnoręcznie spróbować mielić zboże na żarnach. Oprócz powyżej opisanych zajęć dydaktycznych, przedszkolakom został zaprezentowany cały strój pszczelarza oraz jego akcesoria i urządzenia potrzebne do zbierania miodu. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka starodawnym wozem drewnianym, wyłożonym sianem. Pan Janusz zabrał dzieci na wycieczkę do lasu – tam się zatrzymał i opowiadał o ochronie lasów, o rodzajach drzew, pokazywał ich liście. Nie brakowało mu też humoru. Po powrocie do Gospodarstwa Ekologicznego czekał na nas grill – była to ostatnia atrakcja wycieczki. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało i z pewnością na długo ten dzień utkwi w pamięci przedszkolaków.  

ZAPRASZAMY DO GALERII :)