Pielgrzymka Absolwentów do Częstochowy

W czwartek 21 czerwca 2018 roku Absolwenci Przedszkola Katolickiego wraz z księdzem proboszczem i panią dyrektor pojechali do Częstochowy.

Najpierw udali się do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze – tam pomodlili się i zwiedzili sanktuarium. Następnie zwiedzili stary klasztor o. paulinów. Na koniec był jeszcze czas na zakup pamiątek w budkach stojących przy parkingu.

W Częstochowie przedszkolaki wraz z opiekunami nawiedziły także kościół św. Barbary i św. Andrzeja Apostoła. Miejsce jest związane z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. W 1430 roku, po sprofanowaniu przez rabusiów, obraz ten został porzucony przy źródle, w którym później go obmyto. Początkowo przy cudownym źródełku stał krzyż, obecnie znajduje się nad nim barokowa kaplica św. Barbary z I połowy XVIII wieku.

Ostatnią atrakcją dla dzieci były przepiękne budynki sakralne w Parku Miniatur Sakralnych „Złota Góra”. Park został otwarty w sierpniu 2011 roku. Na jego obszarze zlokalizowano sporządzone w skali 1:25 oraz 1:10 miniatury następujących budowli sakralnych z terenu Europy i Azji:

Plac Świętego Piotra wraz z Bazyliką i kolumnadą,
Katedra w Eczmiadzynie,
Gnadenkapelleoraz Kościół św. Filipa i Jakuba w Altötting,
Bazylika Naszej Pani z La Salette,
Bazylika Santa Casa w Loreto,
Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie,
Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem,
Ostra Brama w Wilnie,
Kościół św. Jakuba w Medjugorie,
Klasztor Santa Maria de Montserrat,
Bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mariazell,
Dom Marii Dziewicy w Efezie,
Bazylika św. Franciszka w Asyżu,
Bazylika Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie,
Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lourdes,
Katedra w Santiago de Compostela,
Bazylika św. Jana na Lateranie.

Ponadto na terenie parku znajdują się: rekonstrukcja rzymskich katakumb, 14-metrowa figura św. Jana Pawła II oraz liczne figury postaci biblinych (m.in. Mojżesz, Jan Chrzciciel, Matka Boża Fatimska z dziećmi). Ponadto w Parku zlokalizowano Park Atrakcji oraz zaplecze gastronomiczne.

ZAPRASZAMY DO GALERII :)